Dream Team Leaders

 The Rt. Hon. Lt. Gen. Sir Jerry Mataparae
The Rt. Hon. Lt. Gen. Sir Jerry Mataparae

- Governor General of New Zealand

- Bailey Road School (Mt Wellington)

Aaron Fleming
Aaron Fleming

- National Manager, Department of Internal Affairs

- Northern Health School, Te Kauwhata School

Aaron Hape
Aaron Hape

- Founder and Executive Director, Commonwealth Youth New Zealand

- Samuel Marsdon Collegiate School

Abi Symes
Abi Symes

- Radio Host, Radio Control

- Rutherford Junior High, Queen Elizabeth College

Agnes Naera
Agnes Naera

- Director of Equity Initiatives, AUT University

- Glen Eden School

Aidan Braid
Aidan Braid

- Young Blake Expedition 2016 Student Voyager

- Flagswamp School, Lawrence Area School

Aimee Charteris
Aimee Charteris

- Director, Aimee Charteris Genetics Ltd

- Gisborne Girls High School, Kimi Ora Community School, Sacred Heart College (Napier)

Aisha Bower
Aisha Bower

- Player, Waikato Bay of Plenty Magics

- Tauhei Combined School

Alex Cheesebrough
Alex Cheesebrough

- President, Student Volunteer Army

- Cashmere High School

Alexandrina (Alia) Bojilova
Alexandrina (Alia) Bojilova

- Talent Development Manager, Frucor Beverages Limited

- Orere School

Alexis Leader
Alexis Leader

- Royal New Zealand Navy

- St Hilda's Collegiate, Pinehill School

Alfred Ngaro
Alfred Ngaro

- National List MP, Te Atatu

- Henderson High School

Allan Brent
Allan Brent

- Solicitor, Chapman Tripp

- Christchurch South Intermediate School

Amy McPhee
Amy McPhee

- Bank Manager, Westpac

- Piopio College, Piopio Primary School, Te Kuiti Primary

Anastasia Moshammad
Anastasia Moshammad

- Communications Warfare Specialist, Royal New Zealand Navy

- Christchurch Girls High School

Andrea Duncan
Andrea Duncan

- Consultant, APAD Ltd

- Lynfield College

Andrew McCowan
Andrew McCowan

- Programme Manager, Drug Free Sport NZ

- Waitoki School

Andrew Moreton
Andrew Moreton

- General Manager, Rugby Southland

- James Hargest College, Tokanui School

Andrew Pirie
Andrew Pirie

- General Manager Corporate Relations, Spark New Zealand

- Otuamatea High School

Andrew Robinson
Andrew Robinson

- Royal New Zealand Navy

- Nelson College, Appleby School

Andrew Seay
Andrew Seay

- Royal New Zealand Navy

- Hutt International Boys' College

Andrew Sharp
Andrew Sharp

- CEO, Bobux International Ltd

- Tokoroa North School, Forest View High School, Strathmore School

Andrew Soutar
Andrew Soutar

- Owner, Pak n Save Whakatane

- Whakatane High School

André Lovatt
André Lovatt

- CEO, Christchurch Arts Centre

- Palmerston North Boy's High, Shirley Boys High School

Aneta Davidson
Aneta Davidson

- Technical Services Manager, Spark Digital

- Apiti School, Feilding Intermediate

Angela Kershaw
Angela Kershaw

- Lawyer, Hamertons

- Ohope Beach School

Angela Lim
Angela Lim

- CEO & Co-founder / Doctor, Catalyst Point / Counties Manukau District Health Board

- East Tamaki School

Angus Watson
Angus Watson

- Energy Research Analyst, Meridian Energy

- Crofton Downs Primary School

Anjali Thakker
Anjali Thakker

- IceFernz

- Pukenui School (Te Kuiti), Rangitoto School

Annabel Lush
Annabel Lush

- Business Manager, Leukaemia & Blood Cancer New Zealand

- ACG Sunderland

Annette Fale
Annette Fale

- CEO, First Foundation

- Onehunga Primary School

Anthony Ford
Anthony Ford

- Founding Trustee, Not For Me Charitable Trust

- Glenfield Primary

Antonia Watson
Antonia Watson

- Chief Financial Officer, ANZ

- Aorere College

Aphra Green
Aphra Green

- General Manager, Sector Strategy, Ministry of Justice

- Capital Training Alternate Education Provider

April McLennan
April McLennan

- Founder, Limitless

- The Cathedral Grammar School, Halswell School

Arish Naresh
Arish Naresh

- Founder and Campaigner, Opportunities without discrimination

- Mangapapa School, Kaiti College

Arizona Leger
Arizona Leger

- Project Assistant, Auckland University of Technology

- Hunua School, Hamilton Girl's High School

Ash Gray
Ash Gray

- Solicitor, Chapman Tripp

- Otumoetai College, Papamoa College, Te Puke High School

Ashley Biddle
Ashley Biddle

- Communications Warfare Specialist, Royal New Zealand Navy

- Halcombe Primary School, Russell Street School

Ashley Kemp
Ashley Kemp

- Second Mate, NZ Sailing Trust

- Maungatapere School, Otaika Valley, Whananaki School

Barbara McKerrow
Barbara McKerrow

- Chief Executive, New Plymouth District Council

- New Plymouth Girls' High School

Barry Brown
Barry Brown

- Partner, Chapman Tripp

- Ardmore School

Bart de Vries
Bart de Vries

- Project Director, MOTIF

- Maungaraki School

Ben Dowdle
Ben Dowdle

- Director, Unmask Palm Oil/Ben Dowdle Speaking

- Pigeon Mountain School

Ben Kepes
Ben Kepes

- Founder, Diversity Limited

- Lincoln Primary School, Swannanoa School, Leithfield School, Pegasus Bay School

Ben Skeen
Ben Skeen

- Associate Headmaster, Auckland Grammar School

- Wesley Intermediate

Beth Walters
Beth Walters

- Student, Aranui High School

- Banks Avenue School

Billi Skipage
Billi Skipage

- Duty Manager, Crowne Plaza Queenstown

- St Joseph's School (Queenstown)

Billie Jordan
Billie Jordan

- Director, Billie Jordan Enterprises

- Waiheke High School

Billy Graham
Billy Graham

- Naenae Youth Charitable Trust (Naenae Boxing Academy)

- Thorndon Primary, Trentham School

Blake Kavea
Blake Kavea

- Royal New Zealand Navy

- Western Springs College

Bobbie O'Fee
Bobbie O'Fee

- Director, O'Fee and Associates Ltd

- Bainesse School, Pongaroa School, Opiki School, Lytton Street School

Bonnie Dalton
Bonnie Dalton

- In-Schools Mentor & General Executive member, Student Volunteer Army Executive

- Thorrington School

Brian Clayton
Brian Clayton

- Partner, Chapman Tripp

- Reefton Area School

Bronwen Foxx
Bronwen Foxx

- CEO, Disabilities Resource Centre Trust

- Whakatane Intermediate School

Bruce Jenkins
Bruce Jenkins

- Owner, Murupara 4 Square

- Murupara Area School

Bryan Ward, Q.S.M.
Bryan Ward, Q.S.M.

- Senior Constable/Acting Sergeant, New Zealand Police

- Browns Bay School, Murrays Bay Intermediate, Murrays Bay Primary, Orewa School

Cam Calkoen
Cam Calkoen

- Speaker, Cam Calked Ltd.

- Glen Taylor School

Carla na Nagara
Carla na Nagara

- Coroner, Coronial Services of New Zealand

- Te Kura o Ratana, Whangaehu School

Carlene O'Meagher
Carlene O'Meagher

- Senior Business Analyst, Chapman Tripp

- Park Estate school

Carwyn Evans
Carwyn Evans

- Director, whakatane.info

- Trident High School

Casey Henwood
Casey Henwood

- Senior Commercial Manager - Professional Services, Westpac NZ

- James Cook High school

Casey Hunt
Casey Hunt

- National Sales Campaign Manager, Westpac

- Huntly College, Ohinewai School, Kimihia School

Catherine Bodnar
Catherine Bodnar

- Banquets Manager, Holiday Inn Auckland Airport (IHG)

- Nga Iwi School

Cathy Wilson-Fry
Cathy Wilson-Fry

- Co-operative Way of Learning Manager, Talent and Development COE, Fonterra

- Greenmeadows Intermediate

Charlie Wilkinson
Charlie Wilkinson

- Consultant, Charlie Wilkinson

- Saint Kentigern Boys' School

Charlotte	Little
Charlotte Little

- Preschool Teacher, Little Orchard Preschool

- Ohope Beach School

Charmaine Hands
Charmaine Hands

- Owner, Glassman & Locksmiths

- Nukuhou North School

Cherie Fenemor
Cherie Fenemor

- Environmental Educator, Sir Peter Blake Trust

- Ballance School, Papatawa School

Cheryl Barnes
Cheryl Barnes

- Deputy Secretary Organisational Performance & Operations, Ministry for the Environment

- Brooklyn School (Wellington)

Cheryl Doig
Cheryl Doig

- Leadership Futurist, Think Beyond Ltd

- Mairehau School, Van Asch Deaf Education Centre

Chris Clay
Chris Clay

- Director, Independent

- Newmarket School

Chris Quin
Chris Quin

- CEO, Foodstuffs North Island

- Mt Hobson Middle School

Chris Rickards
Chris Rickards

- Regional Manager Wellington, Westpac

- Makoura College, Carterton School

Chrissy Irvine
Chrissy Irvine

- HerStory

- Seven Oaks School

Christine Prince
Christine Prince

- Chief Executive Officer, Canterbury West Coast Air Rescue Trust

- Burnside Primary, Shirley Boys' High School

Christopher Bone
Christopher Bone

- Royal New Zealand Navy

- Gore High School, St Peter's (Gore), Otautau School, Winton School, Dipton School

Clive Ormerod
Clive Ormerod

- GM of Marketing, Spark

- Pukukohe High School

Colin Brown
Colin Brown

- GM Networks, Spark

- Tui Glen School

Colin Kennedy
Colin Kennedy

- Director, Programmes and Engagement, Fulbright NZ

- Pauatahanui School

Corina Bruce
Corina Bruce

- Royal New Zealand Navy

- Glen Massey School, Waipa School, Pukemiro School

Corina Hoon
Corina Hoon

- Senior Solicitor, Chapman Tripp

- Wellington East Girls College

Dai Henwood
Dai Henwood

- TV Presenter, MediaWorks

- Owairaka District

Dale Clareburt
Dale Clareburt

- Co-Founder/CEO, Weirdly Ltd

- Destiny School

Dallas Hands
Dallas Hands

- Owner, Glassman & Locksmiths

- Trident High School

Dame Jenny Gibbs
Dame Jenny Gibbs

- Philanthropist and art collector, Regional Facilities Auckland

- Orakei School

Dame Therese Walsh
Dame Therese Walsh

- Head of NZ for the 2015 Cricket World Cup

- Mangaroa School

Daniel Kalderimis
Daniel Kalderimis

- Partner, Chapman Tripp

- Evans Bay Intermediate

Danielle Ellis
Danielle Ellis

- Owner, Whakatane Office Products Depot

- Trident High School

Danielle Schofield
Danielle Schofield

- HR Consultant - Sales and Marketing, CocaCola NZ

- Orewa College

Danielle Swart
Danielle Swart

- Royal New Zealand Navy

- Botany Downs Secondary College

Dannie Cullen
Dannie Cullen

- Freelance Editor & Videographer/Conservationist/Part-time Aquarist & Dive Instructor, Kelly Tarlton's SEA LIFE Aquarium

- Long Bay College

Darryl Bayard
Darryl Bayard

- Professional Services Manager, Spark Digital

- Chertsey School, Dunsandel School

Dave Williams
Dave Williams

- Founder and athlete, Sea2summit7

- Mt Albert Grammar School, Waitetuna School

David Bulley
David Bulley

- Trustee, Eastern Bay Energy Trust

- Trident High School

Dayne Farley
Dayne Farley

- Head of Medium Business, Spark NZ

- Pyes Pa School, Te Puna School

Deb Shepherd
Deb Shepherd

- Senior lecturer, University of Auckland

- Pasadena Intermediate, Cromwell College, Cromwell Primary

Dennis Bidios
Dennis Bidios

- Constable, NZ Police

- TKKM o Te Matai

Dion Cusack
Dion Cusack

- Director, Cusack Partners; Corporate Services Manager, K&L Gates

- Edgecumbe College

Donald Jessep
Donald Jessep

- Partner, Strengths NZ

- Panama Road School

Doug Manu
Doug Manu

- Manager, Placemakers Whakatane

- Whakatane High School

Dr Benjamin Moorhouse
Dr Benjamin Moorhouse

- Science Leader, Exscitec

- St Joseph's (Oamaru), Totara School

Dr Brad Jackson
Dr Brad Jackson

- Head of School of Government, Victoria University of Wellington

- Holy Family School (Porirua)

Dr Fiona Beals
Dr Fiona Beals

- Principal Academic Staff Member, Wellington Institute of Technology

- Blaketown School, Westport South School

Dr Grant Schofield
Dr Grant Schofield

- Professor of Public Health, Auckland University of Technology

- Westlake Boys High School

Dr Mark Orams
Dr Mark Orams

- Professor, Associate Dean and Head of School, Auckland University of Technology

- Long Bay College

Dr Nancy Bertler
Dr Nancy Bertler

- Associate Professor, Joint Antarctic Research Institute, Victoria University of Wellington and GNS Science

- Wellington High School and Com Ed Center, Wellington Explorers

Dr Renee Liang
Dr Renee Liang

- Paediatrician, Hutt Valley DHB

- Belmont School (Lower Hutt)

Dr Rochelle Stewart-Withers
Dr Rochelle Stewart-Withers

- Academic/Researcher, Stewart-Withers

- Totara College of Accelerated Learning, Rangitikei College

Ed Scorgie
Ed Scorgie

- Partner, Chapman Tripp

- Rise Up Trust

Emily Hankinson
Emily Hankinson

- Prefect, Kamo High School

- Kamo Intermediate, Parua Bay School

Emily McCarthy
Emily McCarthy

- Student, Victoria University of Wellington

- Our Lady of Rosary School

Emily Sutton
Emily Sutton

- Product Analyst, Pushpay

- Wakaaranga School

Erana Severne
Erana Severne

- Project Manager, Te Puna Oranga (Maori Health Unit) 

- Te Rapa School, Marian Catholic School

Erin Carr
Erin Carr

- Solicitor, Chapman Tripp

- Maraetai Beach School

Erin Jackson
Erin Jackson

- Director, Narrative 

- St Margaret's School, Rangi Ruru Girls High School, Cheviot Area School, Loburn School, Oxford Area School, Rangiora School, Sefton School, Woodend School

Eteuati Ete and Tofiga Fepuleai
Eteuati Ete and Tofiga Fepuleai

- Manager, The Laughing Samoans

- Porirua College, Wainuioamata High, Windley School, Maraeroa School, St Michael's School, Wa Ora Montessori, Trentham School, Kahurangi School

Ewen Anderson
Ewen Anderson

- Investment Director, NEXT Foundation

- Grey Lynn School

Fatu Patolo
Fatu Patolo

- Manufacturing Manager, Coca Cola Amatil

- New Plymouth Boys High School, Makahu School

Fiona Fenwick
Fiona Fenwick

- Director, fifteenminutes

- Marlborough Girls' College, Renwick School

Fleur Gaston
Fleur Gaston

- Principal Adviser, Department of the Prime Minister and Cabinet

- Pinehaven School

Frances Valintine
Frances Valintine

- Chairperson, The Mind Lab by Unitec

- Puni school

Gary Hermansson
Gary Hermansson

- Director, Hermansson-Webb Associates Ltd; Lead Psychologist, New Zealand Olympic Team

- Palmerston North Boys High School

Geerten Lengkeek
Geerten Lengkeek

- Regional Manager, Intent Group

- Apanui School

Geoff Brash
Geoff Brash

- Board Member, Ministry of Awesome

- Ilam School, Diamond Harbour School

George Hickmott
George Hickmott

- Commercial Analyst, Westpac

- Otaki Collee

George Riley
George Riley

- Trustee, Te Tii B3 Whenua Trust

- Kaitaia Intermediate, Opononi Area School, Oruaiti School

Gerard Casey
Gerard Casey

- CEO, Eastern Bay Chamber of Commerce

- Trident High School

Gina Dellabarca
Gina Dellabarca

- General Manager of HR, Westpac

- Hutt Valley High School

Grant McBeath
Grant McBeath

- GM Sales, Spark

- Kristin School

Greer Fredericson
Greer Fredericson

- Senior Associate, Chapman Tripp

- Shelly Park School

Greg Brimmer
Greg Brimmer

- Regional Development Manager, Waiariki Bay of Plenty Polytechnic

- Trident High School

Guy McDonald
Guy McDonald

- Young Blake Expedition Student Voyager

- Craighead Diocesan School

Haley and Grant Coe
Haley and Grant Coe

- Partnerships Manager, Sir Peter Blake Trust

- Birkenhead School

Hamish Ward
Hamish Ward

- Area Manager Commercial, Westpac

- Hamilton Boys High School, Te Waotu, Karakonui School

Hannah Duder
Hannah Duder

- Co-Founder, Little Yellow Bird

- Clifton Terrace Model School

Hannah Pascoe
Hannah Pascoe

- Blind New Zealand Athlete

- James Hargest College, Tokanui School

Hannah Prior
Hannah Prior

- Programme Director, Sir Peter Blake Trust

- Ravensbourne School, Maungawhau School

Harriet Rapana
Harriet Rapana

- Preschool Teacher, Little Orchard Preschool

- Apanui School

Harris Anderson
Harris Anderson

- MSc Student, University of Otago

- Clinton School, Clutha Valley School, South Otago High school, Waiwera South school

Hayden Shaw
Hayden Shaw

- Teacher, Waihi School

- Christ's College, Waimate Main School

Hayden Wano
Hayden Wano

- Chairman, TSB Community Trust

- Hawera High School, Opunake High School, Mokau School

Heather Skipworth
Heather Skipworth

- Founder, Iron Maori

- Karamu High, Flaxmere College

Heather du Plessis-Allan
Heather du Plessis-Allan

- Presenter, MediaWorks

- Tuakau School, Pukekohe East School

Helen Anderson
Helen Anderson

- Director, Antarctica NZ

- Avalon Intermediate

Hoani McDonald
Hoani McDonald

- Coach, Southland Stags

- Takitimu and Edendale Schools

Hon. Steve Maharey
Hon. Steve Maharey

- Vice-Chancellor, Massey University

- Wanganui Collegiate, Freyberg High School

Ian Harvey
Ian Harvey

- Founder, CQ NZ Ltd

- Rathkeale College

Ish Sodhi
Ish Sodhi

- Professional Cricket Player, New Zealand Cricket

- Papatoetoe High School

Isla Christensen
Isla Christensen

- Head Girl, Karamu High School

- Hastings Central School, Bridge Pa School, Eskdale school

Isobel Ewing
Isobel Ewing

- Journalist, Mediaworks

- St Peter's Catholic School (Cambridge), St Peter's Catholic Primary School

Iva Ropati
Iva Ropati

- Principal, Howick College

- Howick Primary

Jacinda Ardern
Jacinda Ardern

- Labour MP, Labour Party

- Auckland Girls Grammar School

Jack Neal-Pratt
Jack Neal-Pratt

- Board Member, Franklin Youth Advisory Board

- Paparimu School

Jackie Clarke
Jackie Clarke

- Jackie Clarke

- Richmond Road School, Nga Iwi School

Jacob Anderson
Jacob Anderson

- Programme Manager, Sir Peter Blake Trust

- Bayfield School, Kings High School

Jake Bailey
Jake Bailey

- Speaker

- Timaru Boys High School

James Canny
James Canny

- Legal Counsel, Meridian Energy

- Island Bay School

Jamie Clarke
Jamie Clarke

- Strategic Account Director, Fuji Xerox

- Birkdale North School

Jason Eade
Jason Eade

- Chief Concierge, InterContinental Wellington - InterContinental Hotels Group

- Hutt Intermediate

Jason Herring
Jason Herring

- Constable, NZ Police

- Whakatane High School

Jason Kawau
Jason Kawau

- Coach, Southland Stags

- Takitimu and Edendale Schools

Jenn Halliday
Jenn Halliday

- The Generate Network, Chair

- South New Brighton School, New Brighton Catholic School

Jenny Zhi Cheng
Jenny Zhi Cheng

- Student, University of Auckland

- Epsom Normal Primary School

Jeremy Abbott
Jeremy Abbott

- Branch Manager, CodeBlue Bay of Plenty

- Trident High School

Jeremy Scott
Jeremy Scott

- Adventurer, Author & Keynote Speaker

- Henderson Intermediate

Jessica Jenkins
Jessica Jenkins

- Backyard Sanctuaries

- St Teresa's School (Karori)

Jessica Yule
Jessica Yule

- Student, University of Auckland

- Lyall Bay School, St Annes, St Anthony's

Jim Reardon
Jim Reardon

- Treasurer, Westpac

- Gisborne Boys' High School, Ilminster Intermediate, Gisborne Girls High School

Jo Brothers
Jo Brothers

- Head of Digital & Social Media, Westpac

Jo McNeill
Jo McNeill

- Senior Marketing Manager, Spark NZ

- St Joseph's School (Feilding)

Joanne Walker
Joanne Walker

- Cabin Crew Manager, Air New Zealand

- Chelsea School

Jocelyn Mikaere
Jocelyn Mikaere

- Te Wānanga o Aotearoa, Takiwa

- Peachgrove Intermediate, Hamilton West School, Puketaha School

Jody Bevin
Jody Bevin

- Administration Manager, Chapman Tripp

- Pt Chevalier School

Joe Edwards
Joe Edwards

- Player, Auckland Blues

- Parnell School

Joel Bouzaid
Joel Bouzaid

- Director, Director of Leadership, Maia CrossFit, Scots College

- Christ College,

John Anderson
John Anderson

- Founder of Contiki

- St Peter's Epsom

John Williams
John Williams

- Director and Facilitator, FizzLogic

- Ngaio School

John Wiltshire
John Wiltshire

- Partner, Beattie Rickman Legal

- Hillcrest High School

Jordan Vandermade
Jordan Vandermade

- Presenter, Television

- Marina View School

Joshua Brian
Joshua Brian

- Student, Victoria University of Wellington

- Brooklyn School (Wellington)

Joshua Hio Peaufa Jacob Iosefo
Joshua Hio Peaufa Jacob Iosefo

- Student/ UniPrep Mentor, AUT

- Wesley College

Jude Wilson
Jude Wilson

- Lawyer, Hamertons Laywers

- Trident High School

Julian Smith
Julian Smith

- Head of Corporate Strategy & Customer Experience, Westpac New Zealand Limited

- Argyll East School, Takapau School, Tamatea Intermediate, Hastings Boys High School

Juliana Carvalho
Juliana Carvalho

- Be Leadership Alumni, Be Institute

- Glenfield Intermediate

Julie Chapman
Julie Chapman

- CEO, KidsCan

- Albany School

Kaila Colbin
Kaila Colbin

- Curator, TEDxChristchurch

- Middleton Grange School

Kapu Waretini
Kapu Waretini

- Senior Consultant, Deloitte

- Ouruhia Model School, Burnside High School

Karen Fifield
Karen Fifield

- Chief Executive, Wellington Zoo Trust

- Tawa Intermediate, Tawa College

Karl Gradon
Karl Gradon

- CEO, NZ Manuka

- Trident High School

Kate Francis Te Wano
Kate Francis Te Wano

- Kaiawhina, Te Kura O Ngapuke

- Ohakune School

Katharine Holdsworth-Boyd
Katharine Holdsworth-Boyd

- Principal Group Program Manager , Microsoft

- Gisborne Intermediate, Rere School

Kathryn Wilson
Kathryn Wilson

- Owner, Kathryn Wilson Footwear

- Carmel College

Katie Glynn
Katie Glynn

- Sports Manager, Diocesan School for Girls

- Remuera Intermediate

Kelly Jury
Kelly Jury

- Player, Waikato Bay of Plenty Magics

- David Street School

Kelly Leonard
Kelly Leonard

- Environment Officer, Ports of Nelson

- Lower Moutere School

Kendall Flutey
Kendall Flutey

- Founder, Banqer 

- Beaconsfield School, Waihi School

Keriana Brooking
Keriana Brooking

- Chief Advisor, Ministry of Health

- Otaki College

Keven Mealamu
Keven Mealamu

- NZ Rugby

- Live Stream

Kevin Goldsbury
Kevin Goldsbury

- Coordinator, Ignite Sport Trust

- Scots College

Kevin Plant
Kevin Plant

- Chief Executive, The Duke of Edinburgh's Hillary Award

- St Michael's School (Taita)

Kevin Randles
Kevin Randles

- Teacher, Education

- Bulls School, James Cook, Marton Junction School

Kohan McNab
Kohan McNab

- Senior Consultant, Deloitte

- Mayfield School (Mid-Canterbury),

Lana West
Lana West

- Head of Diversity and Inclusion, BNZ

- Ruawai College

Laura Quilter
Laura Quilter

- New Zealand Swimmer and Surf Lifesaver, marketing coordinator, Personal

- Kelston Girls

Lauren Merritt
Lauren Merritt

- Chief Awesome Officer, Ministry of Awesome

- Heathcote Valley School

Lewis Ellis
Lewis Ellis

- Owner, Whakatane Office Products Depot

- Trident High School

Lisa Kubala
Lisa Kubala

- Local Manger, Kiwibank

- Adventure School

Lisa Rossiter
Lisa Rossiter

- National Manager Strategy, New Zealand Transport Agency

- Hadlow Preparatory School, St Mary's School Carterton, Featherston School

Logan Archer
Logan Archer

- Royal New Zealand Navy

- Cambridge School, Roto-O-Rangi School

Louise Aitken
Louise Aitken

- General Manager, Äkina Foundation

- Redwood School (Tawa)

Louise Anaru
Louise Anaru

- Principal, Flaxmere College

- Woodford House

Lucy Giesen
Lucy Giesen

- Isagenix & the NZ Minigolf Federation

- Taupo-A-Nui College

Lucy van Oosterom
Lucy van Oosterom

- Marine Biology Technician / SPBT-NIWA Ambassador Alumni, University of Auckland / Sir Peter Blake Trust

- Kerikeri Primary School

Luke Parker
Luke Parker

- Online Content Specialist (Social Media team), Westpac

- Don Buck School

Lynne Le Gros
Lynne Le Gros

- General Manager, Spark Foundation

- Panmure Bridge School

Maddy Surie
Maddy Surie

- Trustee, Forward Foundation

- Lincoln High School

Maisey Rika
Maisey Rika

- Owner, Maisey Rika Music Ltd

- Te Kura Akonga O Manurewa

Malcolm Lakatani
Malcolm Lakatani

- Founder/Director, Creative Souls Project

- Avondale Primary School

Malia Paseka
Malia Paseka

- Player, Waikato Bay of Plenty Magics

- Tauhei Combined School

Malindi MacLean
Malindi MacLean

- National Business Manager - Coffee, Coca-Cola Amatil

- Snells Beach Primary

Maree Bicknell
Maree Bicknell

- NZ Police

- Kawerau South School

Maria Dacre
Maria Dacre

- Principal, Pongaroa

- Awahou School, Rongotea School, Marton School

Maria Ngalutuku Pahulu Jr
Maria Ngalutuku Pahulu Jr

- Petty Officer: HMNZS TE MANA , Royal New Zealand Navy

- Otahu College

Marie Dixon
Marie Dixon

- Owner, Creative Ideas

- James Street School

Mark Smith
Mark Smith

- National Services Manager, Spark

- Churton School, Brunswick School

Mark Weenink
Mark Weenink

- GM of Regulatory Affairs, Compliance and General Counsel, Westpac

- Finlayson Park School

Markerita Poutasi
Markerita Poutasi

- Director, Partnerships, Department of Conservation

- Willowbank school

Martin Fenwick
Martin Fenwick

- Director, Altris

- Marlborough Boys College

Mary Carmine
Mary Carmine

- RMA Commisioner

- Waihi College, Waihi School

Mary Rahiti
Mary Rahiti

- Deputy Principal, Sutton Park School

- Brookby School

Matanuku Mahuika
Matanuku Mahuika

- Partner, Kahui Legal

- Lytton High School, Makarika School

Matt Cowley
Matt Cowley

- City Councillor, Tauranga City Council

- Arataki School, Greerton Village School

Matt Duffie
Matt Duffie

- Player, Auckland Blues

- Anchorage Park Primary School

Matt Watson
Matt Watson

- Producer, The ITM FISHING SHOW

- Kerikeri High School

Matthew Sturgess
Matthew Sturgess

- Lifeguard, Todd Energy Aquatic Centre

- St Joseph's School (Opunake), Oakura School)

Mawera Karetai
Mawera Karetai

- Owner, Aims Ltd

- Kutarere School

Max McLean
Max McLean

- HoD, Outdoor Education

- Opoutere School, Kerepehi School, Katikati College

Megan Boyd
Megan Boyd

- Lawyers, Hannam & Co Lawyers Ltd

- St Mary's Diocesan School (Stratford), St Joseph's School (Stratford)

Mel Austin
Mel Austin

- Bank Manager, Westpac New Zealand

- Kaikoura High School

Melania Napa’a
Melania Napa’a

- Student, University of Otago

- Otago Girls High School

Melissa Davies
Melissa Davies

- Presenter / Reporter, Newshub TV3

- Redoubt North School

Michael Little
Michael Little

- Player, Auckland Blues

- Oratia District School

Michelle Dickinson
Michelle Dickinson

- Nanogirl

- Filmed Dream Team for all schools

Michelle Sharp
Michelle Sharp

- CEO, Kilmarnock Enterprises Ltd

- Breens Intermediate, Darfield School

Mike Hendriksen
Mike Hendriksen

- Assistant General Counsel, Westpac

- Waioneke School

Mitchell Chandler
Mitchell Chandler

- Student, University of Otago

- Enner Glynn School, Nayland Primary School

Monique Jellick
Monique Jellick

- Royal New Zealand Navy

- Hukerenui primary school, Kamo High School

Namatahi Waa
Namatahi Waa

- Player, Auckland Blues

- Te Kura o Otangarei

Natalie de Burgh
Natalie de Burgh

Blake DOC Ambassador 2015

Ngarimu Blair
Ngarimu Blair

- Ngati Whatua Orakei Whai Rawa Ltd

- Remuera Intermediate

Niall Dinning
Niall Dinning

- Student Achievement Function Practitioner , Ministry of Education

- Reporoa College, Ngakuru Primary School, Kawaha Point School, Kaharoa School, Chapman College, Westbrook School

Nick Wells
Nick Wells

- Partner, Chapman Tripp

- Westmere School

Nickson Clark
Nickson Clark

- Presenter, MediaWorks

- Titirangi School

Nicola Ngarewa
Nicola Ngarewa

- Principal, Patea Area School

- Hawera Christian School

Nina Gabriella Santos
Nina Gabriella Santos

- Youth MP for Auckland central, New Zealand Youth Parliament

- Riverhead School

Noa Woolloff
Noa Woolloff

- Head Boy/Teen Parent, Aotea College

- He Huarahi Tamariki and Titiro Whakamua Teen Parent Programme

Oscar Kightley
Oscar Kightley

- Writer/performer

- Matipo Primary School

Parish Samuel
Parish Samuel

- National Logistics Manager, Coca-Cola Amatil

- Kaipara College

Pat Hills
Pat Hills

- Chief Executive Officer, Wells

- Francis Douglas Memorial College

Patience Ngara
Patience Ngara

- Law Student, Canterbury University

- Christchurch Adventist School, Villa Maria College

Patricia Morris
Patricia Morris

- Constable, NZ Police

- Galatea School

Paul Deavoll
Paul Deavoll

- Head of South Island, Spark NZ

- Casebrook Intermediate, Kaiapoi North School, Amuri Area School

Paul Prior
Paul Prior

- National Demand Manager, Coca Cola Amatil

- Bairds Mainfreight Primary School

Peter Cordes
Peter Cordes

- Learning & Development Manager – Learning Design, Fonterra

- Northcote College

Peter Fa'afiu
Peter Fa'afiu

- General Manager, Corporate Affairs and Engagement, Tamaki Regeneration Company

- Mangere College

Peter Hoskin
Peter Hoskin

- Community Programmes Manager - Northern Region, St John

- Howick College

Professor Gary Wilson
Professor Gary Wilson

- Professor, Department of Marine Science, University of Otago

- John McGlashan College

Qiujing Easterbrook-Wong
Qiujing Easterbrook-Wong

- CEO, Borderless Productions Limited

- St Marys College (Ponsonby)

Rachel Cooper
Rachel Cooper

- Student, Auckland university

- Macleans College

Rachel Garrett
Rachel Garrett

- Customer Support Manager, Trade Me

- Wa Ora Montessori School

Rangi Coleman
Rangi Coleman

- Economic Development / Communications

- TKKM o Ngati Ruanui

Rawinia Kamau
Rawinia Kamau

- General Manager, Eastern Bay Energy Trust

- Tarawera High School

Raymond Heron
Raymond Heron

- Production Engineer, Mediaworks

- Kenakena School

Rebecca Kennedy
Rebecca Kennedy

- Solicitor, Chapman Tripp

- Clevedon school

Rebecca Walsh
Rebecca Walsh

- Solicitor, Chapman Tripp

- Takapuna Grammar School

Rez Gardi
Rez Gardi

- Law Clerk, Chapman Tripp

- Te Hihi School

Riana Manuel
Riana Manuel

- CEO, Te Korowai Hauora o Hauraki

- Mercury Bay Area School

Rob Fenwick
Rob Fenwick

- Professional Director, Rob Fenwick Consulting

- Northcote Intermediate

Rob Hamill
Rob Hamill

- Adventurer

- Cambridge Middle School

Robert Monteith
Robert Monteith

- Head of Partner Services, Spark Digital

- Patoka School and Taradale School

Robyn Ryan
Robyn Ryan

- 2015 Youth Ambassador, Antarctic Heritage Trust

- St Matthew's Collegiate (Masterton)

Ross Gildon
Ross Gildon

- Owner, Rockgas

- Trident High School

Ryan Everton
Ryan Everton

- CEO, Valueroad Limited

- Waipahihi School, Wairakei School, Mokoia Intermediate, Mountview School

Sabrina Muck
Sabrina Muck

- Senior Solicitor, Chapman Tripp

- Manurewa East School

Sally Cannan
Sally Cannan

- Leadership and Culture Director, Frucor Beverages

- Vauxhall School

Sam Hazledine
Sam Hazledine

- Managing Director, MedRecruit

- Wakatipu High school, Shotover Primary

Sam Kilsby
Sam Kilsby

- Deputy Head Boy, Otago Boys High School

- Balmacewen Intermediate, Tahuna Intermediate, Fairfield School

Sam Kora
Sam Kora

- Preschool Teacher, Little Orchard Preschool

- Ohope Beach School

Sam Swaffield
Sam Swaffield

- Operations Manager, Crowne Plaza Auckland (IHG)

- Botany Downs College

Samara Nicholas
Samara Nicholas

- Programme Director, Mountains to Sea Conservation Trust - Experiencing Marine Reserves programme

- Glenbervie School

Sarah Greaney
Sarah Greaney

- Bank Manager, Westpac

- Te Anau School

Sarah Manley
Sarah Manley

- Director of Community Health Services, St John New Zealand

- Rangeview Intermediate

Sarah Mitchell
Sarah Mitchell

- Relationship Manager, Be. Accessible

- Remuera School

Sarah Trotman
Sarah Trotman

- Director, AUT Business School

- Kings College

Sean Stephens
Sean Stephens

- General Manager - Retail Services, Noel Leeming

- Kelston Boys

Selwyn Maister
Selwyn Maister

- Ex-NZ Olympics

- Roydvale School, Waikari School

Shagen Ganason
Shagen Ganason

- Manager Risk & Assurance, Te Puni Kokiri

- Discovery School

Shahin Najak
Shahin Najak

- Leader/ student, Sir Peter Blake trust

- Blockhouse Bay Intermediate

Shannon Williams
Shannon Williams

- Student Voyager, Sir Peter Blake Trust

- Lyall Bay School, St Anne's School, St Anthony's School

Shaun Greaves
Shaun Greaves

- Head of Learning & Delivery, SCOUTS New Zealand

- Muritai School

Shaun Sutton
Shaun Sutton

- Chief Executive, Teach First NZ

- Tamaki College

Shelley Campbell
Shelley Campbell

- CEO, Sir Peter Blake Trust

- McAuley High School

Sidonie Campbell
Sidonie Campbell

- Transport Commercial Manager – Logistics, Coca Cola Amatil (NZ) Ltd

- Papatoetoe South school

Silvia Zuur
Silvia Zuur

- Director, Enspiral

- Kapiti College

Simon Rees
Simon Rees

- Director, Govett-Brewster Art Gallery and Len Lye Centre

- Inglewood School

Simon Turner
Simon Turner

- Chief Executive Officer, The Warehouse Limited

- Takapuna Grammar School

Simran Krishna Rughani
Simran Krishna Rughani

- Student, Victoria University of Wellington

- Torbay School

Sir Eion Edgar
Sir Eion Edgar

- Forsyth Bar

- Remarkables Primary, Arrowtown School

Sir Peter Gluckman
Sir Peter Gluckman

- Chief Science Advisor, Prime Ministers Science Advisory Committee

- Scots College, Papanui High School

Sir Ray Avery
Sir Ray Avery

- Chief Executive, Medicine Mondiale

- Te Whare Wānanga o Awanuiarangi and Whakatane high schools

Sir Ron Carter
Sir Ron Carter

- Founder, BECA

- Maungawhau School

Sneha Gray
Sneha Gray

- Sales, Bayleys Real Estate

- Trident High School

Stefan Covic
Stefan Covic

- S&OP Analyst, Coca-Cola Amatil (NZ) Ltd

- Glenbrook School

Stephen Ullrich
Stephen Ullrich

- Exhibitions, Auckland Museum, Big Fish Design’

- Whau Valley School, Whangarei School

Steve Franklin
Steve Franklin

- Lawyer, Hamertons Lawyers

- Whakatane High School

Steve Scott
Steve Scott

- Managing Director, Rivet

- Patea Area School

Steve and Riley Hathaway
Steve and Riley Hathaway

- Creator, Young Ocean Explorers

- Oteha Valley School

Steven Hall
Steven Hall

- Principal, Wakatipu High School

- Kingsview School

Stuart Fleming
Stuart Fleming

- Director / Facilitator, FizzLogic Ltd

- Tarras school, Fiordland College, Holy Family School (Wanaka), Maniototo Area School

Sue Foley
Sue Foley

- Director of Corporate Affairs, Westpac

- Wanganui Collegiate, Nga Tawa School

Sue Smith
Sue Smith

- Managing Director, accessable

- Koru School

Sumaria Beaton
Sumaria Beaton

- General Manager, Awarua Synergy

- Southland Girls High School

Suzanne McFadden
Suzanne McFadden

- Journalist, Inkslingers Partnership

- Taupaki School

Suzanne Stew
Suzanne Stew

- Deputy Secretary- Corporate, Ministry of Justice

- Hataitai School

Suze Wilson
Suze Wilson

- Lecturer, Massey University

- Somerset Crescent School

Suzi McAlpine
Suzi McAlpine

- Executive Coaching & Leadership Development

- Nelson Girl Guides

Suzy Cato
Suzy Cato

- Entertainer

- Kaitaia School, Kaikohe West School, Kawakawa Primary

Tangiwai Moran
Tangiwai Moran

- Royal New Zealand Navy

- Tolaga Bay Area School

Tania Slinn
Tania Slinn

- IT System Support, Chapman Tripp

- Paraparaumu School

Teena	Bunyan
Teena Bunyan

- Centre Leader, Little Orchard Preschool

- Apanui School

Terry Shubkin
Terry Shubkin

- CEO (Chief Excitement Officer), Young Enterprise Trust

- Maraeroa School; Samuel Marsdon Collegiate - Whitby

Tevita Li
Tevita Li

- Player, Auckland Blues

- Hobsonville Primary School, Royal Road School

Texas Teau Papa Ngarongo-Porima
Texas Teau Papa Ngarongo-Porima

- Royal New Zealand Navy

- Taumaranui High School, Ngapuke School

Tim Rutherford
Tim Rutherford

- Student Voyager, Young Blake Expedition

- Lyall Bay School, St Annes School, St Anthony's School

Tim Tipene
Tim Tipene

- Founder, PeaceMasters

- Pamapuria School, Whakatakapokai

Tina Porou
Tina Porou

- Head of Sustainability, Environment and Communities, Contact Energy

- Howick College, Gisborne Central, Makauri School

Tom McRae
Tom McRae

- Presenter/Reporter, MediaWorks

- Kristin School

Tony Bonne
Tony Bonne

- Mayor, Whakatane District Council

- Whakatane High School

Tony Christiansen
Tony Christiansen

- Director, Tony Christiansen Presentations

- Te Akau ki Papamoa Primary School

Tony Scott
Tony Scott

- Deputy Crew Chief, Auckland Airport Rescue Fire Service

- Papatoetoe High School, Springbank School

Torrone Smith
Torrone Smith

- Customer Banking Consultant, Westpac

- Glenham School, Invercargill Youth Council, Longford Intermediate

Tremayne Reid
Tremayne Reid

- Student/YBE Ambassador, University of Auckland/Sir Peter Blake trust

- Glen Eden Intermediate

Vita Dryden
Vita Dryden

- Ex player, Black Ferns

- Te Puru School, Thames South School

Wade Jackson
Wade Jackson

- Director, Wade Jackson.co

- Onehunga High School, Michael Park School

Wayne Forrest
Wayne Forrest

- Alumni, Be Accessible

- Central Hawkes Bay College, Havelock North High School

Wendy Alexander
Wendy Alexander

- Chief Executive, Barfoot & Thompson

- St Cuthberts

Wendy Watkins
Wendy Watkins

- Lecturer, Te Whare Wananga o Awanuiarangi

- Allandale School

William Pike
William Pike

- Director, The William Pike Challenge Award

- Bruce McLaren Intermediate, St Thomas School, Auckland Normal Intermediate

William Watterson
William Watterson

- Regional Youth Manager, Northern, St John

- Mission Heights Junior College

Yvonne Blanch
Yvonne Blanch

- Director, White Duck Ltd

- Thornton School

Zak Orr
Zak Orr

- Royal New Zealand Navy

- Kuranui School, Walton School